Quantcast
Channel: Бастауыш сынып - Қазақстан ұстаздарына арналған - Әдістемелік-ақпараттық сайт sabaqtar.kz
Viewing all articles
Browse latest Browse all 733

Мен не білемін?

$
0
0

Қысқа мерзімді жоспар

Сыныбы, пәні: 3(а,б,в,г,е)-с., қазақ тілі

Пән мұғалімі: №24 ЖОББМ қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Сражанова Заря Ерденбекқызы

 Күні: 

Сабақтың тақырыбы

Мен не білемін?

Мақсаты

1. Өткен модулдегі тақырыптарды қайталау

2.Өткен  тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгеру

3. Сөйлеу барысында қолдану

Күтілетін нәтижелер

 

 

Өткен тақырыптар бойынша сұраққа жауап береді;

Сөздерге жалғау қолданып,сөйлем құрастырады.

Өз бетімен сөйлем құрастырып,сөйлей алады.

Керекті жабдықтар

 

Бағдаршам, интербелсенді тақта, смайликтер, әріптік қима қағаздар. Деңгейлік тапсырмаларға арналған қима қағаздар (қызыл, сары, жасыл парақшалар), флипчарт, фломастерлер.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Блум таксономиясы бойынша дарынды және талантты балаларды оқыту. Бағалау стратегиялары: бағдаршам, смайликтер арқылы, түсініктеме беру арқылы,қапшықтағы фасоль

С а б а қ   б а р ы с ы :

Сабақ

кезеңдері

Мұғалім әрекеті

 Оқушы әрекеті

Кіріспе (15мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

- Сәлематсыздар ма, оқушылар?

(оқушыларды түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру)

. Психологиялық сәт  

2.Шаңырақ әдісі  арқылы сыныпты  2 топқа бөліп алу.

3.Үй тапсырмасын тексеру. Балалар,  сіздер өткен сабақта  «Анамның мерекесі »  деп аталатын  өлеңін жаттауға берілді.  Ал, енді сұрап көрейік.Үй   тапсырмасын  жұптық  әдіспен жатқа  оқу,тексеру,критерий арқылы  жұпық    бағалау.

Оқушының аты-жөні

 

Үй тапсырмасын айтуға қойылатын критерий

 *Асықпай,сауатты айту

 

*Қатесіз айту

 

*Төл дыбыстарын дұрыс айту

 

*Өлеңді мәнерлеп оқу

 

Бағасы

 

Жұбыңның үй тапсырмасына дайындығын критерий бағандарының тұсына  құс тұмсығын  қою  арқылы белгілеп, бағасын қойып бер.

Мұғаліммен амандасады.

Кезекші сыныптың сабаққа дайындығын баяндап, сабаққа қатыспай отырған оқушыларды атап шығады.

Сынып 2 топқа бөлінеді.

 

 

 

 

Диаогтық әдіс

Оқушылар жұппен тұрып,бір-біріне өлеңді мәнерлеп жатқа оқып береді,өзара критерий арқылы бағалайды.

 

 

 

Оқушыларға жұптық бағалауларын оқиды.

Жаппай бағалау парақтарын жинай

Тұсаукесер

(5мин.)

 

 

Ой қозғау: «Қапшықтағы фасоль » әдісі

1)Сенің туған күнің қашан?2)Сен не сыйлайсың?

3)Сен не тілейсің?4)Туған күнде не жедің?5)Туған күнде не іштің?6)Туған күнге кімдерді шақырасың?7)Реттік сан есім жұрнақтары?8)Сен неше жасқа толасың?9)Сыйлық жасау үшін не істейміз?10)Сыйлық жасау үшін нелер керек?11)Сенің анаңның туған күні қашан?12)Сенің ініңнің туған күні қашан?13)Поздравляю с днем рождения аудармасы?14)Туған күнге қандай сыйлық сыйлауға болады?

Табыс критерийі.

1.      Өткен тақырыптар бойынша қойылған сұрақтардың жауаптарын білемін.

2.       Тақырып бойынша сөздерге жалғау жалғап,жіктей аламын

3.      3.Сөйлем құрастыра отырып,туған күнге тілек айта аламын.

4.      4.Жаңа сөздерді сөйлеуде қолданамын.

Қапшықтағы фасоль әдісі  топтық жүмыс

Сұраққа жауап береді

  

 

 

 

Бәрі жауап берген соң,шапалақтау арқылы бағалайды

Негізгі бөлім

(20мин)

 

 

«Конверт сұрақ» Екі топ конвертті таңдау арқылы грамматикалық тапсырмаларды орындайды.

Тапсырмалар:-Сыйлық сөзіне дыбыстық талдау жасау

-Сыйла сөзін жіктеу

-Туған күн сөзін тәуелдеу

-Мына сөздердің буын түрлерін ажырату

Бағалау. Бағдаршам стратегиясы.

 «Туған күнге тілек»бір-біріне тілек айтып,өздері жасаған гүлдерін береді


Сергіту сәті  «Туған күн»әнін орындау


Шығармашылық жұмыс. Менің туған күнім тақырыбына шығарма жазу

 

Бағалау. Смайликтермен. Түсіндіру.

 

 

 Әр топтан  бір-бірден оқушы тақтаға

Ережені  айтып, еске түсіреді.

 

 

Әр топтан екі оқушы гүлдің  жасалуын айтады. (Коктейль таяқшасы)әдісі арқылы айтады.

 

 

 

 

 

 

Қорытынды

(5мин.)

 

 

 

1)Бекіту : Өткен сабақты,модулді қорытындылай келе екі топ бір-біріне ашық хат дайындайды.Ашық хат критерийі:

1)Ашық хатты безендіруі

2)Қатесіз сауатты жазуы

3)Ашық хатты мазмұнын,дұрыс айтуы

 

Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі

3) Бағалау:   Сабақ критерийлеріне сәйкес оқушылар өздерін ,мұғалім суммативті бағалайды

Үйге тапсырма :180-бет оқып қайталау,мазмұндамаға дайындалу

Рефлексия« Нысана »                  

4)Үйге тапсырма:

 - Сабақ аяқталды!

- Сау болыңыздар!

 

 

 

Өздеріне формативті баға береді.

Үй тапсырмасын жазып алады.

 

Рефлексия

 

Үй тапсырмасын түсіріп алады.

       

Оқушының аты-жөні:

 

Үй тапсырмасын айтуға қойылатын критерий

 *Асықпай,сауатты айту

 

*Қатесіз айту

 

*Төл дыбыстарын дұрыс айту

 

*Өлеңді мәнерлеп оқу

 

Бағасы

 

                            


Viewing all articles
Browse latest Browse all 733

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>