Quantcast
Channel: Бастауыш сынып - Қазақстан ұстаздарына арналған - Әдістемелік-ақпараттық сайт sabaqtar.kz
Viewing all articles
Browse latest Browse all 733

Қайталау және білімді дамыту.Сандар.Оларды оқу жазу,жіктеу және салыстыру.

$
0
0

«Бекітілді»

 Күні:                                       Сабақ: 2

 

Пәнің аты: Математика

Сабақтың тақырыбы:Қайталау және білімді дамыту.Сандар.Оларды оқу жазу,жіктеу және салыстыру.

Мақсаты:1)Есептер шығару,жазу жіктеу салыстыруды меңгерту.

                  2) Берілген материалды тиянақтау, ойлау қабілетін дамыту салыстыруға дағдыландыру.Үйде дұрыс пайдалануға үйрету.

                  3)Ұқыптылыққа тәрбиелеу шапшандылыққа үйрету.

Сабақтың әдіс тәсілі: түсіндіру,сұрақ-жауап

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:сызба

Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыны сабаққа даярлау

Психологиялық дайындық: Қайырлы күн, достым,                     Қайырлы күн болсын.

                                                    Сейсенбінің сабағы                          Сәттілікке толсын!

                                                    Біздің алар бағамыз,                         Кілең бестік болсын!      

 

Үй жұмысын тексеру: көбейту кестесін жаттау. Есептер шығару

Жаңа сабақ:  Сандар. Оларды оқу,жазу,жіктеу және салыстыру

Нысандарды санағанда колданылатын сандар натурал сандар. Олардың атауы:

бір,екі,үш,төрт,бес,алты,жеті,сегіз,тоғыз,он, жиырма,отыз,қырық,елу,алпыс,жетпіс,сексен,тоқсан,

жүз,мың,миллион сөзлерінен жасаладын. Нөл натурал сан емес. Ең кіші натурал сан – бір (1), ал ең үлкен натурал санды көрсетіп беру мүмкін емес.

Нөл саны мен барлық натурал сандар теріс емес бүтін сандар деп аталады.

             №2 Сандардың атауларын салыстыр.

А)Бес,елу,бес жүз,бес мың,елу мың,бес жүз мың,бес миллион,елу миллион,бес жүз миллион;

Б)бес,он бес,бір жүз он бес,бір мың бір жүз он бес,он бір мың бір жүз он бес,бір жүзон бір мың бір жүз он бес,бір миллион бір жүз оі бір мың бір жүз он бес,он бір миллион бір жүз он бір мың бір жүз он бес, бір жүз он бір миллион бір жүз он бір мың жүз он бес.

              №8 Көп нүктенің орнына сәйкес келетін разряд бірлігін жаз:

10 бірлік = 1 ондық                                        10 бірлік мың = 1 ондық мың = 10 000

10 ондық = 1 жүздік                                      10 ондық мың = 1 жүздік мың = 100 000

10 жүздік = 1 мыңдық                                  10 жүзді мың = 1 мыңдық мың = 1 миллион = 1 000 000

Сергіту сәті: Мен домалақ апельсин. Орманда күннен нәр алған.( қолдарын көтеріп керіледі)

                      - Алманың да, алмұрттыңда досымыз. ( біріне- бірі бұрылып, қолдарын көтереді)

                      - Біз піскен шиелерміз, шыққан күннің көзінен. ( отырып, тұрады)

Мұғалім: Ал жемістер, сап түзейік бәріміз, Қатар тұрсақ жеміс-жидек бағымыз. (қолдарын көтеріп, екі жаққа теңселеді

Теңдеу шығару:   Түбірі бірдей теңдеулер жұбын тауып жаз.

   (х – 8) : 4 = 32                             (х – 8) ∙ 4 = 32                            х-8═32*4                            

    х-8═32*4                                     х-8═32:4                                   х-8═32:4         

    х-8═128                                       х-8═8                                        х-8═8

    х═128+8                                      х═8+8                                        х═8+8

    х═136                                          х═16                                          х═16

  (136-8):4═32                                 (16-8)*4═32                             16-8═32:4

 

Үйге тапсырма: №10 86 бет. Рим цифрмен жазу

2,    3,    4,   6,    7,     8,     15,   19,    21,      40,           60,           99

ІІ,  ІІІ,  IV,  VI, VII, VIII, XV, XIX,XXІ,XXXX, XXXXXX, IXIX.

 

Қорытынды: Бағалау

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 733

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>