Quantcast
Channel: Бастауыш сынып - Қазақстан ұстаздарына арналған - Әдістемелік-ақпараттық сайт sabaqtar.kz
Viewing all articles
Browse latest Browse all 733

Үйлер мен баспана түрлері

$
0
0

 

Қысқа мерзімді cабақ жоспары           

Сабақ: 1

Мектеп:    № 131

Күні:

Мұғалім: Бекишова Маржан Сагатовна

Сынып:  1

Қатысқандар саны:

 

Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:

 

Үйлер мен баспана түрлері

Сабақ негізделген оқу мақсаты

ТА1.2 Сөйлеу барысында сөз және сөйлемді ажыратады

 

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар білуге тиісті: Үйлер мен баспана түрлерін біледі.

БК. Үйлер мен баспаналардың түрлерін сурет бойынша анықтай алады.

 

Оқушылардың көпшілігі : Үйлер мен баспана бөлмелерінде болатын жиһаздарды біледі.

Өз бөлмесін сипаттап бере алады.

БК. Сөздер мен сөйлемдерді ажырата алады..

 

Кейбір оқушылар істей алады: Мәтін құрастырады.

 

БК. Сөздердің,сөйлемдердің мағынасын түсіндіре алады.

 

 

Осыған дейін меңгерілген білім

Әріп пен дыбысты ажырата біледі, дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазады/көшіреді,

 

Жоспар

Жоспарланған уақыт

               Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басы

0-6 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «Білім шыңы»

 

«Білім шыңына» қол ұстасып, жолда кездескен кедергілерге шалдықпай жетулеріңе тілектеспін.

 -Балалар, бір-біріңе жұмыс алдында не тілейсіңдер? 

( топтар бір-біріне іске сәттілік, жетістікке жетейік деген тілектер айтады) 

 

 

 

Топқа бөлу.  Суреттер бойынша төрт топқа бөлемін

 

Ой қозғау

 (Т) Суреттегі үйлер туралы не айтуга болады?

Әр топ өз ойларын айтады.

(Үйлер ман баспана түрлері туралы айтылып толықтырылады.

Мейманхана, жатақхана туралы айтылады.)

 

 

Интерактивті тақта

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

 

7-10 минут

 

 

 

 

10-25 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25-30 минут

(Т)   Сандарды сөйлет

 Берілген сандардың нені көрсетіп тұрғанын  айту.  

Оқушылар сөздердің дұрыс жауабын тақтадағы сан ретімен іздеп табады. Сөйлем құрайды.

1-баспалдақ                                       3-терезе

2-есік                                                               4-шатыр

Бағдаршаммен бағалау.

 

Сергіту сәті. Көз жаттығулары

 

(Ұ) «Бірге жаттап үйренейік»   

        Үйім менің

Үйім менің өлеңім,

Ыстық сені көремін.

Сабағыма барып мен,

Үйге қайтып келемін.      (Н.Нұржан)

 

(Т) « Cиқырлы сандық» .

 Берілген сандарды таңдап,жасырынған сұрақтарға жауап беріп,тапсырмаларды орындау.           1          2         3       4    

 

   1.Заттарды бір сөзбен ата .Бұл заттар қай бөлмеде болады?

    Кесе,қасық,пышақ,шанышқы.

 

  2.Төртінші артықты тап.  Неге деп ойлайсың?

     Қасық,кесе,пышақ,орындық.

 

   3.Сенің бөлмеңде қандай жиһаздар бар? Бөлмеңнің қандай болғанын қалайсың?

 

  10.Берілген сөздерді буынға бөл

    Жиһаз,кереует,орындық.

Сөздік бағалау.
Оқушыны жаттығуларды жақсы орындағаны үшін мақтау.

(Ө) Біздің үй

Оқушыларға қағаздан қиылған үйдің үлгілері таратылады. Олар сол үйге толықтырулар енгізіп, безендіреді.

 

Жұлдызшалар таратамын                                         

 

Сандар жазылған үйдің суреті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ыдыстар мен жиһаздар суреттері.

Соңы минут

30-35

 

 Қорытынды

 Сонымен, балалар, «Арман шыңына» шығу оңай ма екен? Жолда қандай кедергілер болды?  Кімге рақмет айтқыларың  келеді?

 

Кері байланыс

 

 

Қосымша  ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

( мысалы:

топтық жұмыс –ДЖИГСО,

Жұптық жұмыс – кесте толтыру,

Жеке жұмыс – кеңейтілген тапсырма

Ашық сұрақтар т.б.)

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

( сабақта оқушылар мен мұғалімдер қандай формативті бағалау түрлерін қолданады соның бәрін жазамыз)

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

 

 

 

 

Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

 

1.

 

2.

 

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?

 

1.

 

2.

 

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 733

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>